Meskalin.cz/Fórum/Jaké sukulenty pomáhají při nachlazení?

Jaké sukulenty pomáhají při nachlazení?

Zdravím všechny milovníky rostlin a sukulentů! Chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás ví, jaké konkrétní druhy sukulentů by mohly pomoci při nachlazení nebo chřipce. Vím, že některé rostliny mají léčivé účinky, tak mě zajímá, jestli existují nějaké sukulenty, které by se daly použít na podporu imunity nebo třeba na uvolnění dýchacích cest. Slyšel jsem něco o aloe vera, ale nejsem si jistý, jestli je to opravdu to pravé pro zmírnění příznaků nachlazení. Rád bych věděl, jestli máte někdo zkušenosti s pěstováním těchto rostlin a jak je případně používat. Měníte třeba způsob jejich zalévání nebo péče, když je potřebujete na zdravotní problémy? Mě osobně zaujalo i to, že některé sukulenty mohou mít i antimikrobiální účinky. Když už pěstujeme tyto krásné rostlinky, bylo by fajn využít je i k něčemu víc než jen jako dekoraci v bytě. Pokud máte tipy na konkrétní druhy sukulentů, které pomáhají při nachlazení nebo i další rady ohledně jejich použití v domácí medicíně, budu moc rád za každou radu. Děkuji!

165 slov
1.7 minut čtení
7. 1. 2023
Miroslava Novotná

Ahoj, tak co se týče sukulentů a nachlazení, tak aloe vera je fakt dost populární. Lidi to používají na různé problémy, má prý protizánětlivé účinky a pomáhá i s imunitou. Můžeš si udělat šťávu z listů, ale pozor, nenechávej to dlouho, aby to nezoxidovalo. Pak je tu třeba i kalanchoe, který má taky nějaké léčivé vlastnosti, můžeš ho použít na kašel nebo záněty. Co se péče o tyhle rostliny týče, když je chceš používat na zdraví, tak asi nebudou mít moc jiné požadavky než normálně – ale doporučil bych pěstovat je na slunném místě. A co se týče antimikrobiálních účinků, tak to se hodí taky. Prostě když už je máš doma, tak proč je nevyužít víc než jen jako dekoraci? Hlavně nezapomínej na zdravou stravu a dostatek tekutin.

128 slov
1.3 minut čtení
22. 5. 2024
Jana Tichá

Sukulenty nemají úplně klasické léčebné účinky jako bylinky, ale některé z nich můžou pomoct při nachlazení. Například aloe vera je fajn – má protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Můžeš si z ní udělat šťávu nebo gel, co ti pomůže na hrdlo. Pak je tu i šťavel, ten je taky považovanej za léčivej, ale pozor na to, že se musí používat opatrně, protože může být toxický v některých větších dávkách. Někdo říká, že agáve má taky dobré účinky na imunitu, takže to se dá zkusit. Co se týče péče, tak bych asi moc neměnil zalévání, spíš jen dej pozor, aby nebyly moc mokrý, když je chceš používat na zdraví. Zkus si to najít víc na netu nebo se poptej v místním květinářství, tam ti můžou poradit víc. Ale pamatuj, že nejlepší je stejně zavolat doktorovi, když je ti fakt blbě.

138 slov
1.4 minut čtení
2. 5. 2024
Nikola Coufalová
Meskalin.cz/Články/Přírodní léčivé rostliny
Sukulenty jako přírodní lék: Mýty a fakta o jejich blahodárných účincíchObjevte léčivé vlastnosti sukulentů a naučte se, jak je zakomponovat do zdravého životního stylu. Prozkoumejte mýty a fakta o těchto fascinujících ros...
1000 slov
10 minut čtení
17. 2. 2022
Bc. Michal Dvořák
Přečíst článek
Podobné otázky